Příběh 1 - Mirky

Jsi skvělá, jsi skvělý, protože patříš mezi lidi, kteří se touží stát vědomou bytostí a přestat být obětí náhod, okolností a nemocí, a chtějí vzít zodpovědnost za sebe, své zdraví i za celý svůj život především do vlastních rukou.

Přáli bychom si, abyste všichni po shlédnutí příběhů a následně po rozšifrování svých vlastních potíží, byli schopni poděkovat za nemoc či jakýkoliv jiný problém, který vám život přinese a byli za něj vděčni. Abyste přijali naše praktická doporučení ke změně a na základě pochopení a praktické změny posunuli svůj život k lepšímu!

Meditace - jsem zdravý

Slíbíli jsme ti meditaci. Tady si ji můžeš poslechnout jako video nebo si ji můžeš stáhnout třeba do mobilu.

 • Meditace Jsem zdravý

  Audio soubor ke stažení ve formátu mp3.

  Pokud jej chceš rovnou stáhnout (ne přehrát v prohlížeči), klikni na odkaz pravým tlačítkem myši a zvol "Stáhnout odkazovaný soubor".

Možná sis neudělal/a testík na úvodní stránce.

Tak jej tu máš ještě jednou. 😎

Teď už se podíváme na celý 1. příběh - Mirky

O antidepresivech, antikoncepci a snížené funkci štítné žlázy..

Když se na nás Mirka obrátila, trpěla úzkostmi a strachem. Stěžovala si na bušení srdce, občas měla dojem, že se nemůže nadechnout.

Přicházely návaly pláče a ona se chtěla zahrabat do peřin a v noci naopak nemohla spát. Byla celá roztřesená, všechno se v ní klepalo.

V práci se nemohla na nic soustředit. Neměla na nic náladu, neměla chuť se s nikým bavit, neměla z ničeho radost, byla úplně bez energie.

Občas jí chytila tak silná křeč do lýtka, že tu bolest cítila ještě za dva dny. Dokonce začala občas ve vypjatých situacích koktat. 

Užívala už  hormony na štítnou žlázu, téměř celý život antikoncepci. U lékaře se dozvěděla, že zřejmě trpí panickou poruchou, a dostala k užívání antidepresiva. Spánek se upravil, resp. spala neustále. Když byla vzhůru, její nálada se ale rozhodně nezlepšila. Stejně do ničeho neměla chuť, do žádné práce, s nikým se bavit.

„Jak poznám, že jsem vyléčená, když jsem utlumená práškama?“ byla její otázka, když přišla na konzultaci.

Pro jistotu ještě jednou začátek příběhu

Hledání souvislostí podle Astrologie 9 planet

Hledání souvislostí podle Numerologie

Hledání souvislostí podle Psychosomatiky

Hledání souvislostí podle Stravování

Ukázka řešení příběhu

Neboj se ptát a komentovat.

Tvůj dotaz, názor nebo zkušenost může někomu ohromně pomoci.

Přidej se do diskuze (email se na webu nezobrazuje)

 1. Dana napsal:

  Dobry den, mohla bych poprosit o radu či nasměrování? Rok mám potíže s urputnymi bolestmi v krku, které občas skončili antib., poté imunologie – autoimunitni onemocnění štítné žlázy a preparát na imunitu, ale účinek byl krátkodobý a opět…bolest krku, dásní-zánět, pichani v uchu..
  Děkuji D.

  • Miluška Matoušová napsal:

   Dobrý den, zkuste využít naši empatii, pokud zadáte svůj problém do vyhledávače, vyskočí vám podobné dotazy na autoimunitní onemocnění štítné žlázy i s mými radami, co s tím dělat. Ideální by bylo napsat mi do poradny dotaz sama, ponaviguji vás přesně jako Mirku 🙂 https://empatia.cz/poradna-zdravi-a-vztahu/ ? Miluška

 2. Hyková Renata napsal:

  Děkuji za videa . Jsou poučná a pro mě přínosem . Jsem spíše přírodní člověk.Takže léky jsou mi takřka cizí.Ale před mnohá lety když jsem aktivně sportovala jsem bojovala s únavou,nespavostí.U lékaře mi byla diagnostikována snížená funkce štítné žlázy.A roky jsem brala léky. Četla jsem různá doporučení,články.A před 14 dny jsem se rozhodla léky přestat užívat.Lékař byl proti tomu že budu mít velké potíže nespavost,otoky kolem očí.Když jsem užívala léky pořád mi bylo horko v zimě v létě pořád jsem se potila .Dnes nepociťuji žádné pocení spíše opak ale mám velké křeče do nohou a trochu mám problém se spaní Jak to předržím nemohu usnout.

  • Miluška Matoušová napsal:

   Děkuji za dotaz, ale ráda bych vás požádala, abyste mi ho napsala do poradny zdarma na empatia.cz:
   https://empatia.cz/poradna-zdravi-a-vztahu/
   Podle vašeho data narození, krevní skupiny a dalších indicií vás přesně nasměruji, co dělat a jak se sebou pracovat na úrovni těla, mysli i duše. Připište všechny nemoce a potíže, které máte, ať je obraz kompletní a má odpověď přesná. Moc děkuji! Miluška

 3. Martin Patočka napsal:

  Dobrý den,
  lze opravit zub bez zubaře?

  • Miluška Matoušová napsal:

   Dobrý den, tato otázka vyplývá z nepochopení nemoci 🙂 pokud jsme v módu – jakože většina lidí v něm je – že nemoc je něco, čeho je třeba se zbavit, pak hledáme cestu ke zbavení se problému. Pokud jsme ale v módu, že nemoc je dar a pouhý ukazatel cesty, kudy se mám ubírat ve své vlastní změně, pak se jí nechci zbavit, ale snažím se jí pochopit a změnit se. Pak v konečné fázi není až tak podstatné, zda vám zub vyvrtá zubař nebo si ho necháte vytrhnout kovářem, protože o ten zub vlastně nejde. Možná to popisuji nesrozumitelně, zkuste si přečíst článek na empatii:
   https://empatia.cz/clanky/cesta-k-sobe/prirodni-versus-chemicke-leceni/
   děkuji!

   • Hana napsal:

    Dobry den,
    prosim Vas nevedeli by ste mi pomoct alebo ma nasmerovat, co robit? Mam silne bolesti celej pravej nohy a silne bolesti v pravej casti trupu, pod pravym rebrom. Vlastne to ide od slabiny pravej nohy az hore. Mam bolest v krku a na hrudniku.
    Lekarske vysetrenia v juni tohto roku nic nepotvrdili.
    Dakujem velmi pekne.
    Hana

 4. Drahomíra Hlaváčová napsal:

  Milá Miluško a Ivane, chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala ve vaší nabídce.
  Děkuji za to, že učíte lidi, aby se sami naučili „lovit ryby“.
  Děkuji za to, co děláte.

 5. Renata napsal:

  Vaše učení je super, hledání souvislostí mne také moc baví. Ano stále je co se učit a co poznávat. moc děkuji za tyto vaše stránky již mi často pomohly.

  Renata

 6. Eva Renyiová napsal:

  A čo ostatné príbehy klientov? Zaujímajú ma už teraz ma poučil príbeh Mirky trebárs by som sa spýtala na karpálny tunel Vďaka Čo stojí pokračovanie kurzu? Eva

  • Ivan Matouš napsal:

   Všechny příkladové příběhy máte k dispozici současně. Máte-li konkrétní zdravotní nebo vztahové dotazy, použijte nejlépe naši poradnu na stránce empatia.cz. Pokračování kurzu placenou členskou sekcí je k didpozici vždy jednou za rok na podzim. Váš email máme, dozvíte se o možnosti absolvování kurzu včas. Ivan

 7. Eva Rényiová napsal:

  Robíte akadémiu aj na Slovensku? Aký je za ňu poplatok ak ju robíte konzultácie máte?

  • Ivan Matouš napsal:

   Akademie celostního zdraví je internetový online projekt, ke kterému je tedy přístup i ze Slovenska. Na osobní konzultace už prostor nemáme.

 8. Eva Rényiová napsal:

  chcela by som sa všeličo spýtať kde mám napísať otázky podobne ako Mirka vdea sa mi páčili, len potrebujem čosi doplniť Eva

 9. Alžbeta Žůrková napsal:

  Videa se mi moc líbila. Chtěla bych vědet jak je možné přihlásit se na vaši akademii. Jak dlouho trvá a kolik stojí.
  Děkuji

 10. děkuji napsal:

  Děkuji, dnes už jsem měla cit paniku a přišli jste mi vhod jako voda na poušti. Všemu věřím, ale chybí mi trpělivost a nic se mi nechce.

1 2 3

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů