Cesta ke štěstí

\"ilona-prskavcova-200x300\"Před deseti lety, ve svých čtyřiceti letech, mi zkrachovalo druhé problémové manželství. Zůstala jsem sama se dvěma dětmi. Naprosto výsátá, zoufalá, zakomplexovaná, se zlomeným srdcem. Když přičtu fakt, že jsem vyrůstala s otcem alkoholikem a vypěstovala si syndrom nemilované dcery, a završím to hromadou zdravotních problémů, které jsem tenkrát měla, byl to MAZEC!

Tak začíná start mé duchovní přeměny, start k sobě samé, start ke štěstí, start ke hledání mé osobní cesty.

Čemu vděčím:
Tak především sama sobě, že jsem nefungující manželství dokázala sama ukončit.
Vděčím mé úžasné přítelkyni Haničce, která se mě ujala a začala mě duchovně směrovat.
Vděčím mé úžasné léčitelce Mirečce, která se mě ujala a začala mě odblokovávat, a hlavně za mé pokroky chválit.
Vděčím všem duchovním knihám, které mi prošly rukou. Ráda se k nim vracím stále, když se necítím dobře.
Uvádím přečtené tituly:
Síle je ve vás; Miluj svůj život; Poznej svůj cíl; Hovory s Bohem; Říkat ne bez pocitu viny; Kašli na to, uleví se ti; Osudový partner; Moc přítomného okamžiku.

A hlavně vděčím Milušce a Ivánkovi za jejich skvělé semináře.
Všechny myšlenky a moudra ze seminářů mi naprosto překopaly myšlení. Všechny informace jsem naprosto hltala a cítila: \"To je moje cesta!\". Na seminářích, ve společnosti báječných lidí, jsem dostala odpovědi na mé otázky, dostala jsem potvrzení, že jsem úplně normální, a tím se mi začalo zvedat sebevědomí. A hlavně - mnoho jsem pochopila. Třeba, že vše, co se nám děje, si do života přitahujeme sami. Že vše, co se nám děje, má svůj důvod k naší proměně. Dále, co si vysíláme, se nám vrací. Očekávání ničí vztahy, když nám někdo ubližuje, nevypovídá to nic o nás, ale o něm, o stavu jeho duše. Doslova mne staví na nohy moudro, že si máme odpustit nedokonalost. Každý má naloženo, každý něco řeší a naše zdravotní problémy mají příčinu v nás. Nemoc je volání duše o pomoc, pracuj na sobě, miluj mě! Léky léčí jen následky nemoci. Víra, že všechny tyto informace fungují, mi pomáhají žít a zvládat současný život s určitým nadhledem.

Co mi to přineslo:

  • Můj zkrachovalý vztah znovu funguje. Naše manželství má naprosto jiný rozměr. Každý z nás dvou si jede svobodně tu svojí osobní cestu a pak máme tu společnou. Navzájem se to prolíná a hlavně to musí být v rovnováze. Dovolujeme si být odlišní. K tomu je zapotřebí moc a moc komunikace, trpělivosti, lásky a pokory.
  • Mám báječné děti - osobnosti.
  • Splnila jsem si svůj dětský sen tancovat. Tančím.
  • Vyměnila jsem všechny přátele, kteří mě vysávali a získala jsem nové přátele, báječné čisté duše, setkání s nimi je také takový duchovní seminář, kořeněný velikou porcí humoru. Humor je podle mého názoru v tomto uspěchaném světě balzámem pro duši. Vážím si všech dobrých lidí, vážím si i sama sebe.
  • Starám se o sebe nejen duchovně, ale čistím se i lepší stravou. Částečně se řídím krevní skupinou.
  • Naučila jsem se odpočívat.
  • Po třinácti letech jsem dokázala změnit zaměstnání, kde jsem byla frustrovaná.
  • Celý život jsem se bála psů, štítila se jich. A vloni na jaře jsem si pořídila pejska Jacka. Je z útulku. Nechápu, jak jsem mohla být tolik let bez psa. Je to transformátor na lásku, výborný stmelovač rodiny. Všichni ho milujeme! Krásná duše!

Už nejsem ta vyděšená, zakomplexovaná holčička.

Pohlížím na svět z pozice svých pocitů. Když je mi dobře, jedu po té své správné cestě, když je mi špatně, sjedu ze své cesty, anebo je v cestě překážka, kterou mám zdolat. To znamená, že mě čeká další práce, další čistění v sobě. Moje maminka tomu říká: „Zajedeme si na hlubinu.“

Kdo já jsem vlastně byla, než jsem se začala duchovně měnit? Jako bych tenkrát jen přežívala, trápila se a trpěla. Teď žiju na plné obrátky. Užívám si života. Plním si své sny. Obklopuju se věcmi, které mi dělají dobře, nabíjí mě energií. Každý den sama sebe překvapuji svými novými pocity a úplně žasnu, co za krásy kolem sebe objevuji. Chválím se za to, co už všechno umím.

Závěrem tedy nezbývá nic jiného než děkovat. Děkuji všem dušičkám, které mi v jejich přítomnosti dovolí, abych byla sama sebou. Děkuji jim za to, jak slastně se cítím, když jsem s nimi. Děkuji všem dušičkám, které mi v životě pomáhaly a pomáhají. Ale největší poděkování posílám nahoru do Vesmíru - Bohu, že to takto pro nás na Zemi zařídil.

S láskou vaše Ilu